Infraszauna vásárlás előtt érdemes ezt a pár sort végigolvasnia. Sokak visszajelzése alapján hasznos lehet.
Infraszauna fogyasztása?
Szerencsére az infraszaunák esetében nem igazán számít, hogy van e rezsicsökkentés éppen vagy nincs, van e Önnek napeleme vagy nincs. Az infraszaunák így is úgy is rendkívül keveset fogyasztanak. A legtöbben az 1-2 személyes kabinokat kedvelik, de még egy 4 személyes kiviteleknek is elég egy 230 V – os konnektor és a fogyasztásuk nagyjából annyi lesz mint egy masszívabb hajszárítóé vagy egy vasalóé. Rendszeres használata is alig fogja megemelni a villanyszámlát, az Ön egészségének a megőrzéséhez viszont nagyban hozzá fog járulni.
Típusfüggő ugyan, de a honlapon szereplő beltéri infrakabinoknak nagyjából 60-tól 180.-Ft / alkalom lesz a fogyasztása, attól függően persze, hogy hány személyes a kabin, hány darab sugárzó van benne, valamint, hogy mennyi ideig használja éppen. Van, aki csak 20 percet ül bent, van aki akár 40-50 percet is. Átlagban 20-40 perc között szoktak a legtöbben infraszaunázni.
Mindegyik kabinból az elektromos kábel a tetején van kivezetve, ami bár típusfüggő, de általában 1.5 m hosszú. Ha esetleg a vezeték nem ér el Önnél a konnektorig, akkor magánhasználat esetén hosszabbítóról is lehet üzemeltetni.
Hol helyezhető el?
A honlapon látható infraszaunák mindegyike, beltéri infraszauna. Ez azt jelenti, hogy teljesen zárt térbe kell elhelyezni, 17 °C – nál melegebb helyiségben. Pincétől a padlásig, hálószobától a nappaliig bárhová, fürdőszobától a garázsig bárhová, de zárt tér legyen.
Fedett, de elölről nyitott teraszon nem helyezhető el!
Ha 17 °C – nál alacsonyabb hőmérsékletű helyiségbe tenné: Sokan vannak akik ennek ellenére egy télen 10 fokos garázsba helyezik a beltéri infraszaunájukat, vagy valami hasonló, télen hűvösebb helyre. Nekik érdemes tudni, hogy ha a helyiség hőmérséklete lemegy mondjuk 10 °C – ra, akkor a kabinnak semmi baja nem lesz, de mielőtt a kabint bekapcsolná, a helyiséget ideiglenesen fel kellene fűteni minimum 17 °C – ra, mondjuk egy elektromos hősugárzóval. Ha nincs meg az alap 17 °C, akkor könnyen lehet, hogy a kabin nem fog tudni felfűteni maximális hőmérsékletre, és előbb ki is fog hűlni.
Helyszükségletük:
A honlapon mindegyik infraszaunának a külső mérete van feltüntetve. (Van olyan típus aminek kiáll a teteje is.) Ehhez még hozzá kell adni 2-3 centit jobbra és balra. Azaz, mondjuk egy 120 cm széles 2 személyes kabint, be lehet tolni egy 125 cm széles helyre, de fontos, hogy csak betolni! Összeszereléshez ennél kicsit nagyobb hely szükséges.
Összeszerelésük:
Mindegyik kabin 6 nagyobb darabból áll. Alja, teteje és a 4 oldala. Az összeszereléshez a kabin legnagyobb mérténél legalább 60-70 cm-rel nagyobb területre van szükség. Egy ekkora területen már össze lehet szerelni a szaunát és kész állapotában betolni a helyére.
Milyen padlóra, burkolatra helyezhető?
Bármilyen sík, szilárd felületre rá lehet helyezni. Laminált padló, parketta, járólap, szőnyeg stb.
Párás környezetbe tehető?
Fürdőszobába is tehető természetesen, de fröccsenő víz ne érje. Ha sűrűn zuhanyozik hosszú ideig, akkor érdemes gondoskodni a megfelelő szellőztetésről. Ha nincs ablak a helyiségen, akkor egy hosszabb fürdőzés után, mikor nagyon magas a páratartalom, hagyja nyitva egy kicsit a fürdőszobaajtót. 1-2 percre elég.
Ha esetleg érdekli, akkor IDE KATTINTVA megtudhatja, hogy mit fog érezni, ha egy Lap vagy Csősugárzós infrakabinba ül.
IDE KATTINTVA pedig megtekinthetőek a kínált beltéri infraszaunáink árakkal, adatokkal képekkel.