Egy saját kerti medence hatalmas élményt nyújthat az egész családnak, legyen szó nyári felfrissülésről vagy családi/baráti összejövetelekről. Azonban a kivitelezés során számos hibát lehet elkövetni, amelyek hosszútávon jelentős problémákhoz és plusz költségekhez vezethetnek.
A következőkben bemutatjuk a leggyakoribb buktatókat, melyek bizony jobb elkerülni.
Ajánlott írásaink

4 + 1 hasznos kérdés és válasz jakuzzi vásárlás előtt
Ha jakuzzi vásárlásán gondolkodik, érdemes előtte alaposan átgondolni néhány dolgot, hogy mindenképpen az igényeinek megfelelő jakuzzit kapja. Mivel ez egy igen összetett termék, nem árt időben tájékozódni, nehogy később döbbenjen rá, hogy túl nagy vagy túl kicsi jakuzzit vásárolt, netán túl sokba kerül a fenntartása vagy nem mondták el Önnek, hogy mitől marad a jakuzzi vize tiszta, stb.
Régi ügyfeleink visszajelzése alapján, bár nem rövid de hasznos a cikk, ha még a keresgélési fázisban tart. Reméljük az Ön számára is hasznos lesz.
Tovább
Medencefűtés Lehetőségek
Valószínűleg Ön is tapasztalta, hogy a magyarországi éghajlat sajnos nem igazán kedvez a hosszan tartóan kellemes hőmérsékletű medencevíznek. Túl gyorsan változik az időjárásunk és legtöbbször csak pár hétig van igazán meleg. Ez viszont azt jelenti, hogy 12 hónapból egy fűtés nélküli kerti medencét viszonylag rövid ideig fog tudni csak használni.
Mit tud tenni, hogy melegebb legyen a medencéje vize és akár májustól szeptemberig használni tudja a medencéjét?
Tovább
5 + 2 átgondolandó kérdés medence építés előtt
1. Milyen formájú és méretű legyen a medence?
2. Milyen mély, illetve feszített vagy süllyesztett víztükrű legyen?
3. Miből készüljön a medence teste?
4. Legyen fűtve és / vagy fedve a medence, vagy sem?
5. Mennyit időt kell a medencével foglalkoznia havonta és mik ezek?
+2 Bónusz kérdés….
TovábbRossz helyválasztás
A medence helyének kiválasztása az egyik legfontosabb lépés. Gyakori hiba, hogy olyan helyet választanak a leendő medencetulajdonsok, amely árnyékos, vagy fák alatti terület. Az ilyen helyeken folyamatos falevelekkel kell számolnunk, de hűvösebb vízzel jár. Emellett figyelni kell arra is, hogy ne legyen túl messze a háztól a medence, mivel a hosszabb csőrendszer drágább üzemeltetést eredményezhet. A talajviszonyok szintén kulcsfontosságúak, erre viszont megint sokan nem figyelnek oda. Például egy laza talaj vagy magas talajvízszint komoly problémákat okozhat később. Akikor medencét tervezünk a kertbe, már a legelső lépéseknél érdemes kikérni szakértő véleményét, hogy a medence minden szempontból a legjobb helyre kerülhessen.
Nem megfelelő méret és forma
Sokan nem veszik figyelembe a család igényeit, illetve a rendelkezésre álló helyet, amikor a medence méretéről és formájáról döntenek. Egy túl kicsi medence nem lesz elég kényelmes úszáshoz, így nem tudjuk majd maradéktalanul kihasználni a medencét, vagy nem arra a célra, amit eredetileg terveztünk. Ám egy túl nagy medence sem jó választás, hiszen ez felesleges vízfelhasználást és magasabb fenntartási költségeket eredményezhet. A tervezésnél érdemes figyelembe venni az úszósávokat és a lépcsők elhelyezését, de azt is, mi is pontosan a család igényei a medencehasználatot illetően.
Hibák az alapozásnál és szigetelésnél
A nem megfelelő földmunka és alapozás hosszú távon repedésekhez, süllyedéshez vezethet, melynek javítása meglehetősen költséges lehet. Egy másik gyakori hiba a gyenge minőségű szigetelés, amely vízszivárgást és penészedést okozhat. Ezek a problémák elkerülhetők, ha már a kezdeti lépéseknél bevonunk egy szakértő, és minőségi anyagokat használunk. Sokan hiszik azt, hogy rosszabb minőségű anyagokkal spórolhatnak, pedig hosszú távon sokkal magasabbak lehetnek így a költségek.
Nem megfelelő vízforgató és szűrőrendszer
Egy alulméretezett szűrő vagy vízforgató rendszer gyors algásodást okozhat, ami komoly gondot jelent majd, nemcsak a medence élvezteti értékét csökkenti, de egészségügyi kockázatot is jelent. A megfelelő kapacitású berendezés kiválasztása elengedhetetlen, akárcsak a zajszint figyelembevétele. Egy rosszul elhelyezett szűrőberendezés kellemetlen háttérzajt okozhat, ami zavarni fogja a kellemes nyári pihenésünket.
Medencefedés hiánya vagy rossz kiválasztása
A megfelelő fedés segít csökkenteni a vízpárolgást és a szennyeződések bejutását, ha viszont nem gondoskodunk róla, a víz gyorsabban elpárolog, ami nagyobb víz- és energiafogyasztást eredményez.
Nem gondolunk a fenntartási költségekre
Sokan csak az építés költségeire koncentrálnak, és nem számolnak azzal, hogy a medencének bizony fenntartás költségei is lesznek. A medencefűtés, szűrés és vegyszerek költségei jelentősek lehetnek, ha nem választunk energiahatékony megoldásokat, például hőszivattyút vagy napelemes fűtést.