Saját medencénkben pancsolni, játszani, fürdőzni csupa élmény és szórakozás. De csak akkor, ha nem feledkezünk meg a biztonságról – erre nézve ad tanácsokat a Swim University. A medence biztonsága sok mindent jelent, ide tartozik a medencetér biztonságos felszerelése és az is, hogy hogy viselkedünk a medencében és akörül.
Ajánlott írásaink

4 + 1 hasznos kérdés és válasz jakuzzi vásárlás előtt
Ha jakuzzi vásárlásán gondolkodik, érdemes előtte alaposan átgondolni néhány dolgot, hogy mindenképpen az igényeinek megfelelő jakuzzit kapja. Mivel ez egy igen összetett termék, nem árt időben tájékozódni, nehogy később döbbenjen rá, hogy túl nagy vagy túl kicsi jakuzzit vásárolt, netán túl sokba kerül a fenntartása vagy nem mondták el Önnek, hogy mitől marad a jakuzzi vize tiszta, stb.
Régi ügyfeleink visszajelzése alapján, bár nem rövid de hasznos a cikk, ha még a keresgélési fázisban tart. Reméljük az Ön számára is hasznos lesz.
Tovább
Medencefűtés Lehetőségek
Valószínűleg Ön is tapasztalta, hogy a magyarországi éghajlat sajnos nem igazán kedvez a hosszan tartóan kellemes hőmérsékletű medencevíznek. Túl gyorsan változik az időjárásunk és legtöbbször csak pár hétig van igazán meleg. Ez viszont azt jelenti, hogy 12 hónapból egy fűtés nélküli kerti medencét viszonylag rövid ideig fog tudni csak használni.
Mit tud tenni, hogy melegebb legyen a medencéje vize és akár májustól szeptemberig használni tudja a medencéjét?
Tovább
5 + 2 átgondolandó kérdés medence építés előtt
1. Milyen formájú és méretű legyen a medence?
2. Milyen mély, illetve feszített vagy süllyesztett víztükrű legyen?
3. Miből készüljön a medence teste?
4. Legyen fűtve és / vagy fedve a medence, vagy sem?
5. Mennyit időt kell a medencével foglalkoznia havonta és mik ezek?
+2 Bónusz kérdés….
TovábbGondoljunk csak bele, a nedves felületeken az emberek könnyen megcsúsznak, beverhetik a fejüket, de akár csonttörést is szenvedhetnek. A fulladás és a sérülés oka gyakran az, hogy hiányoznak a korlátok, a felügyelet vagy épp az, hogy valaki alkoholt fogyaszt.
A fulladással kapcsolatos egyik fő tévhit az, hogy a fuldoklás kiabálással jár, az emberek ilyenkor hangosak, kapálóznak. Valójában a fulladás némán zajlik, van, hogy csak akkor lehet észrevenni, amikor már késő. A balesetek megelőzése érdekében van jó pár dolog, amit meg kell tennünk.
A felügyelet fontossága
Az első fontos dolog, hogy mindig figyeljünk arra, aki a medencében tartózkodik, különösen igaz ez a gyermekekre. Ha valamilyen medencés bulit szervezünk, akkor is tartsuk szemmel az ittas felnőtteket, hisz bármikor beleeshetnek a vízbe vagy akár elfelejthetnek figyelni gyermekeikre.
Természetesen a biztonság szempontjából fontos az úszni tudás, azonban ez nem jelenti azt, hogy egy tanfolyam elvégzése után a gyerekeket már felügyelet nélkül lehet hagyni. Soha nem lehet túl óvatos az ember és a kisebb gyerekeknél például jó szolgálatot tehetnek a karúszók, a nagyobbak számára pedig az úszómellények.
A baj bármikor megtörténhet, nem csak az úszómedencében, így fontos, hogy tanuljunk meg, hogy hogy kell újraéleszteni valakit. Ha bekövetkezik a baleset, tudni fogjuk, hogy mit kell csinálni és kevésbé valószínű, hogy a pánik leblokkolja az embert.
Fontosak a szabályok is, a gyerekeknek például meg kell tanulniuk, hogy nem rohangálhatnak a medence partján, mert ez balesteveszélyes. Nem vicces az sem, ha valakit akarata ellenére a vízbe lökünk és hogy nem minden játék alkalmas arra, hogy a medencében használjuk. Győződjünk meg arról, hogy mindenki tisztában van a szabályokkal és azokat be is tartja.
Ha nagyobb medencénk van, akkor akár zsinórokat is kifeszíthetünk, mint egy uszodában, ezek pedig segítenek az úszóknak a felszínen maradni. Ha valakinek gondot okoz a víz felett maradni, akkor a segítség megérkezéséig bele tud kapaszkodni ebbe a zsinórba. Ugyanígy érdemes mentőövet is tartani a medence közelében, sokkal könnyebb segíteni valakinek, aki felszínen lebeg, mintha a víz alól kéne a felszínre húzni.
Ha megpróbálunk valakit megmenteni, aki a víz alatt van, akkor mi magunk is veszélybe kerülhetünk, mert ha az illető pánikba esik, akkor minket is magával ránthat. A mentőmellény viszont segít, hisz ebbe kapaszkodhatnak.
Ha nem használjuk a medencét, érdemes medencefedelet használni, így elkerülhetők a véletlen vízbe pottyanások. Érdemes ezen kívül egy elsősegély-készletet is tartani a medence közelében, hisz a medencés baleseteket így könnyebben tudjuk kezelni. Nem minden baleset történik a vízben, a horzsolásokat pedig könnyen tudjuk kezelni fertőtlenítőszerrel, kötszerekkel.